ПОЛОЖЕННЯ про проведення Юніорських та
Дитячих велоперегонів «Ми – чемпіони!»,
Велоперегонів для малюків «Котигорошки»

1. Загальні положення
Дитячі перегони в парку Дубки (м. Київ) організовані з метою розвитку і підтримки у дітей інтересу до їзди на велосипеді і пропаганди здорового способу життя (у дорослих ☺). Загальне керівництво і організацію перегонів здійснює Оргкомітет перегонів – Світлана Шатохіна та Світлана Юсипенко, ГО «Дитячі велоперегони «Ми – чемпіони!», в співпраці з Олексієм Гордієнком, велоклуб «Амігос».

2. Допуск до участі в перегонах
Дитячі велоперегони – змагання на швидкість серед дітей 3 років, 4 років, 5 років, 6 років, 7 років, 8 років, 9 років, 10 років. Юніорські велоперегони – змагання на швидкість серед дітей 10-14 років. Велоперегони для малюків – змагання на швидкість серед дітей 2-3 років.
*Дитячі велоперегони проводяться двічі на рік наприкінці травня та на початку вересня протягом двох днів у суботу-неділю. Юніорські велоперегони та Велоперегони для малюків проводяться двічі на рік наприкінці квітня та на початку жовтня у суботу та неділю.
До старту допускаються учасники на будь-яких велосипедах і бiговелах (безпедальних велосипедах), технічний стан яких відповідає загальноприйнятим нормам. Відповідальність за технічний стан велосипедів лежить на батьках учасників. У категоріях «6 років» і молодше дозволено використання додаткових бічних коліс. Не допускаються гонщики на машинках-толокарах та велосипедах з батьківською ручкою.
Наявність шолому – обов’язкова. Шолом повинен бути відповідного розміру, застібнутий та правильно (щільно) закріплений на голові учасника. Їзда по трасі без шолома під час змагань і тренувальних заїздів заборонена. Учасник з розстібнутим шоломом чи шоломом, який зсунувся на очі чи на потилицю, зупиняється маршалами та знімається з заїзду.
Під час реєстрації батьки учасників заповнюють письмовий дозвіл наступного змісту:
Декларація учасника дитячих велоперегонів «Ми – чемпіони!», м. Київ 2018 р.
Я, ___________________________________________, батько / мати / опікун / тренер
учасника дитячих велоперегонів _______________________________ несу особисту відповідальність за дотримання дитиною правил безпеки під час змагань і претензій до організаторів мати не буду. Даю згоду на обробку і зберігання вказаних персональних даних про дитину для забезпечення
організації велоперегонів і ведення їх статистики. З правилами проведення змагань ознайомлений(а) та зобов’язуюсь їх виконувати.
Дата __________ Підпис___________ Паспорт № _______________ Контакти (тел.) __________

3. Порядок реєстрації
Реєстрація на змагання здійснюється в два етапи – попередня реєстрація, яка відкривається за три тижня до початку змагань для складання реєстраційних списків і визначення порядку виходу гонщиків на старт, і основна реєстрація – на місці проведення перегонів в день старту. Попередня реєстрація є обов’язковою та триває два тижня. Вона може бути обмежена чи закрита раніше, якщо кількість зареєстрованих учасників досягла певної кількості. При наборі на Дитячі велоперегони більше, ніж 650 учасників обмежується реєстрація для новачків, при наборі більше, ніж 750 учасників обмежується реєстрація для всіх гонщиків. Учасники, які подають заявки пізніше, записуються в резервний список. Прийом будь-яких заявок на участь припиняється якщо резервний список перевищує 100 осіб. Набір на велоперегони для малюків обмежується при прийомі 180 заявок. Якщо зареєстрована дитина не буде приймати участь у змаганнях, батьки повинні повідомити про це організаторів. При відмові від участі у змаганнях без попередження, організатори залишають за собою право не реєструвати дитину на наступні змагання, або реєструвати в резервний список.

При реєстрації батьки вказують:
1. Прізвище Ім’я дитини *
2. Повна дата народження дитини *
3. Категорія *
4. Діаметр коліс велосипеда чи біговела * 5. Місто, селище (для приїжджих)
6. Команда

Пункти, відмічені *, – обов’язкові для реєстрації. Протоколи змагань ведуться українською мовою.

При одержанні номера в день старту батьки учасників повинні в обов’язковому порядку надати заповнену Декларацію учасника, і при необхідності надати документ, що засвідчує особу і дату народження дитини. На Дитячих змаганнях діти молодше 3-х років реєструються в категорії «3 роки», на Велоперегонах для малюків – в категорії «2 роки». Не дозволяється реєстрація в молодшій за віком категорії. Якщо це обумовлено особливими обставинами, то після допуску організаторами накладається додаткове обмеження: учаснику невідповідного віку призначаються місця, починаючи з 4-го, незалежно від показаного результату. Перенесення в старшу за віком категорію обумовлюється з організаторами. Основна реєстрація проводиться окремо для категорій згідно Розкладу змагань. Організатори залишають за собою право обмежити кількість гонщиків для кожної вікової категорії. На перегони допускаються лише заздалегідь зареєстровані гонщики. На розсуд організаторів і за наявності вільних номерів до перегонів можуть допускатися до 5-ти осіб не зареєстрованих заздалегідь через поважні причини.

Реєстраційний внесок* на Дитячих велоперегонах, Юніорських велоперегонах та Велоперегонах для малюків – 150 грн. Участь другої дитини з сім’ї – 120 грн. Для тих, хто реєструється в день старту без попередньої реєстрації – 170 грн.

*Внесок сплачується у день змагань під час основної реєстрації. При відмові дитини виходити на старт, внесок повертається батькам. Сума внеску призначається організаторами і обумовлена витратами на проведення змагань та підтримку проекту. Реєстрація на змагання (попередня та основна) означає, що батьки згодні з сумою внеску, умовами та правилами змагань, які викладені в даному Положенні.

Учасник отримує стартовий номер, який потрібно закріпити на кермі велосипеда таким чином, щоб номер учасника було чітко видно суддям на фініші. Якщо номер на кермо супроводжується номером-наліпкою, то номер-наліпка чіпляється на шолом чи одяг гонщика. Після фінішу номери залишаються учасникам.
В заїзді стартують 6..8 гонщиків (залежно від кількості учасників у віковій групі). В окремих випадках кількість учасників в заїзді може бути збільшена до 10..12 при умові розташування гонщиків на стартовій лінії в один ряд. На велоперегонах для малюків на короткій прямій трасі кількість учасників в заїзді може бути зменшена до 3…5 гонщиків. Для категорій «5 років» і старше формуються окремі заїзди для дівчаток і хлопчиків.

4. Порядок проходження дистанції
Дистанція змагань є відрізком завдовжки 80 м – для категорій «2-3 роки»,
замкнутим колом завдовжки 230 м – для категорій «3 роки», «4 роки», «5 років», «6 років»,
замкнутим колом завдовжки 400 м – для категорій «7 років», «8 років», «9 років», «10 років»,
замкнутим колом завдовжки 650 м – для категорії «10-14 років».
• Дистанція для категорій «2-3 роки» (малюки) – пряма 80 м.
• Дистанція для категорій «3 роки» та «4 роки» (діти) – 1 коло по 230 м.
• Дистанція для категорій «5 років» та «6 років» (діти) – 2 кола по 230 м.
• Дистанція для категорій «7 років» та «8 років» (діти) – 2 кола по 400 м.
• Дистанція для категорій «9 років» та «10 років» (діти) – 3 кола по 400 м.
• Дистанція для категорії «10-14 років» (юніори) – 3 кола по 650 м.
У Розкладі змагань вказується час стартів (див. окремий лист). Заїзди в кожній категорії проходять по черзі один за одним. Кількість заїздів в кожній категорії визначається після закінчення реєстрації. При випередженні графіка перед стартом чергової категорії оголошуються тренувальні заїзди.

Орієнтовний розклад змагань (уточнений залежить від набору учасників): Дитячі велоперегони, субота
«Біговел 3 роки» – старти з 10:30
«Велосипед 3 роки» – старти з 11:30
«Біговел 4 роки» – старти з 12:00
«Велосипед 4 роки» – старти з 13:00
«5 років – дівчата» – старти з 14:30
«5 років – хлопці» – старти з 15:00
«6 років – дівчата» – старти з 16:30
«6 років – хлопці» – старти з 17:00

Юніорські велоперегони, субота
«11-14 років» – старти з 12:00 до 15:30

Дитячі велоперегони, неділя
«7 років – дівчата» – старти з 10:30
«7 років – хлопці» – старти з 11:00
«8 років – дівчата» – старти з 12:30
«8 років – хлопці» – старти з 13:00
«9 років – дівчата» – старти з 15:00
«9 років – хлопці» – старти з 15:30
«10 років – дівчата» – старти з 17:00
«10 років – хлопці» – старти з 17:30

Велоперегони для малюків, неділя
«2-3 роки» – старти з 10:30 до 13:30

Старт учасників відбувається за командою «на старт, увага, руш». Учасники починають рух за командою «руш». Заплигувати на ходу в сідло заборонено. Час учасника в заїзді фіксується на фініші. Місце учасника в кожному заїзді визначається показаним часом або порядком фінішу. Місце учасника у фінішному протоколі може бути змінене при призначенні штрафів. Діти-спортсмени і діти у віці старше, ніж передбачається категорією, беруть участь в загальних заїздах поза конкурсом, або окремим заліком на розсуд організаторів. Не дозволяється старт в декількох категоріях. Повторний старт може бути дозволений за рішенням суддів.
Проходження дистанції перевіряється помічниками судді і маршалами, що знаходяться уздовж траси. Безпека і порядок на трасі підтримуються організаторами, маршалами і батьками. Учасники всіх категорій повинні стартувати без підтримки батьків. Необхідна підтримка забезпечується силами маршалів. Підтримка батьків дозволена тільки на Велоперегонах для малюків «Котигорошки» на короткій трасі. Маршалам у момент старту заборонено затримувати учасників гонки, крім випадків, коли рух вперед може призвести до падіння учасника. Маршалам та батькам заборонено у момент старту виштовхувати вперед учасників гонки. За виштовхування зі старту або фальстарт (початок руху раніше команди «руш») з підтримкою до результату учасника буде додано штрафний час 3 секунди. За фальстарт до результату учасника, що стартує самостійно буде додано штрафний час 1 секунда. За груповий фальстарт (початок руху групи учасників раніше команди «марш») до результату кожного учасника групи буде додано штрафний час 1 секунда. Учасникові перегонів дозволяється обгін інших учасників з дотриманням правил безпеки. За небезпечне підрізування, поштовхи, виштовхування інших учасників з траси, до результату учасника, який створював перешкоди, буде додано штрафний час 3 секунди. В разі проходження будь-яких ділянок траси пішки, учасник не повинен створювати перешкоди іншим учасникам перегонів. Супровід батьками учасників всіх категорій дозволений лише поза трасою за межами захисної стрічки. Стояти та рухатися по трасі під час змагань заборонено, під час заїзду на трасі можуть знаходитися лише учасники заїзду та маршали, які повинні дотримуватися правил безпеки та знаходитися поза траєкторією руху учасників заїзду. Якщо учасникові потрібна допомога, на трасу з дотриманням правил безпеки для надання допомоги можуть виходити маршали і з дозволу маршалів – батьки. При цьому батьки не повинні створювати перешкод іншим учасникам перегонів. За створення перешкод до результату учасника, батьки якого створювали перешкоди, буде додано штрафний час 3 секунди. За штовхання та протягування учасника вздовж траси, буде додано штрафний час 3 секунди. За грубі порушення можуть призначатися місця, починаючи з 4-го, незалежно від показаного результату.
Після перетину лінії фінішу учасник повинен проїхати в напрямку руху уздовж траси зі зниженням швидкості, без різкого гальмування, зійти з велосипеда та попрямувати в зону нагородження. Якщо учасник заїзду сходить з дистанції, то номер учасника та причина зупинки повідомляється суддям на фініші.
За порушення порядку проходження дистанції і правил безпеки (ходіння батьків і дітей по трасі під час заїзду), за створення перешкод учасникам перегонів – штраф.

Паління в зоні проведення змагань заборонене. Смітити заборонено.

Швидку медичну допомогу забезпечують організатори*. Передбачається страхування учасників категорій «7 років» та старших.
*При отриманні учасником травм та після огляду та надання першої допомоги лікарями, що чергують на змаганнях, для подальшої медичної допомоги слід звертатися в травмпункт “Охматдит” вул. В’ячеслава Чорновола, 28/1.

5. Порядок нагородження
Нагородження учасників проводиться відразу після закінчення кожного заїзду. Кількість заїздів згрупованих для нагородження може бути змінена на розсуд організаторів. Кожний з учасників змагань отримує медаль та грамоту. В якості додаткового заохочення учасникам може бути вручений пакет з сувенірною продукцією від подарункових партнерів.
6. Їжа і розваги після перегонів
Організатори надають питну воду, одноразові стаканчики. Для перегонів тривалістю більше 4 годин забезпечують наявність туалетних кабін. Їжу для пiслягоночних радощів кожен привозить на свій розсуд.
Вживання спиртних напоїв заборонене.

УВАГА!  Положення перегонів є  інтелектуальною власністю організаторів. Використання тільки з дозволу організаторів.