Положення про проведення дитячих перегонів «Ми – чемпіони!»

1. Загальні положення
Дитячі перегони в парку Дубки (м. Київ) організовані з метою розвитку і підтримки у дітей інтересу до їзди на велосипеді і пропаганди здорового способу життя (у дорослих  ). Загальне керівництво і організацію перегонів здійснює Оргкомітет перегонів – Світлана Шатохіна, Світлана Юсипенко, в співпраці з велоклубом «Амігос».

2. Допуск до участі в перегонах
Дитячі велоперегони – змагання на швидкість серед дітей 3 років, 4 років, 5 років, 6 років, 7 років, 8 років, 9 років, 10 років.

До старту допускаються учасники на будь-яких велосипедах і бiговелах (безпедальних велосипедах), технічний стан яких відповідає загальноприйнятим нормам. Відповідальність за технічний стан велосипедів лежить на батьках учасників. У категоріях «6 років» і молодше дозволено використання додаткових бічних коліс. Не допускаються гонщики на машинках-толокарах.

Наявність шолому – обов’язкова. Шолом повинен бути відповідного розміру, застібнутий та правильно (щільно) закріплений на голові учасника. Їзда по трасі без шолома під час змагань і тренувальних заїздів заборонена. Учасник з розстібнутим шоломом чи шоломом, який зсунувся на очі чи на потилицю, зупиняється маршалами та знімається з заїзду.

Під час реєстрації батьки учасників заповнюють письмовий дозвіл наступного змісту:

Декларація учасника дитячих велоперегонів «Ми – чемпіони!» м. Київ
Я, ___________________________________________________ будучи батьком (матір’ю) / опікуном / тренером
учасника дитячих велоперегонів _______________________________ несу особисту відповідальність за дотримання дитиною правил безпеки під час змагань і претензій до організаторів мати не буду. Даю згоду на обробку і зберігання вказаних персональних даних про дитину для забезпечення організації велоперегонів і ведення їх статистики. З правилами проведення змагань ознайомлений(-а) та зобов’язуюсь їх виконувати.
Дата __________ Підпис ___________ Паспорт № _______________
Контакти (e-mail, телефон) _______

Завантажити бланк Декларації:

3. Порядок реєстрації

Реєстрація на змагання здійснюється в два етапи – попередня реєстрація, яка відкривається у розділі про перегони на форумі velokyiv.com за три тижні до початку змагань для складання реєстраційних списків та визначення порядку виходу гонщиків на старт, і основна реєстрація – на місці проведення перегонів в день старту. Якщо зареєстрована дитина не буде приймати участь у змаганнях, батьки повинні повідомити про це організаторів. При відмові від участі у змаганнях без попередження, організатори залишають за собою право не реєструвати дитину на наступні змагання, або реєструвати в резервний список.
При реєстрації батьки вказують:

1*. Прізвище Ім’я дитини
2*. Повна дата народження дитини
3*. Вікова група (категорія)
4*. Діаметр коліс велосипеда (біговела)
5. Місто, селище (для приїжджих)
6. Команда
7*. Контакти батьків
_____
Пункти, відмічені *, – обов’язкові для реєстрації.

При одержанні номера в день старту батьки учасників повинні в обов’язковому порядку надати заповнену Декларацію учасника, і при необхідності надати документ, що засвідчує особу і дату народження дитини. Діти молодше 3-х років реєструються в категорії «3 роки». Не дозволяється реєстрація в молодшій за віком категорії.

Особливі випадки (перенесення в старшу за віком категорію) обумовлюються з організаторами. Реєстрація проводиться окремо по категоріям (див. окремий лист «Розклад змагань»). Організатори залишають за собою право обмежити кількість гонщиків для кожної вікової категорії. На перегони допускаються лише заздалегідь зареєстровані гонщики. На розсуд організаторів і за наявності вільних номерів до перегонів можуть бути допущені не більше 5-ти осіб не зареєстрованих заздалегідь через поважні причини.

Реєстраційний внесок – 100* грн. За кожну наступну дитину з сім’ї – 80 грн. Для тих, хто реєструється в день старту без попередньої реєстрації – 120 грн.
_____
*Внесок сплачується у день змагань під час основної реєстрації. При відмові дитини виходити на старт, внесок повертається батькам. Сума внеску призначається організаторами і обумовлена витратами на проведення змагань та підтримку проекту. Реєстрація на змагання (попередня та основна) означає, що батьки згодні з сумою внеску, умовами та правилами змагань, які викладені в даному Положенні.

Учасник отримує стартовий номер, який кріпиться на кермо велосипеда таким чином, щоб суддям на фініші було видно номер учасника. Якщо номер на кермо супроводжується номером-наліпкою, то номер-наліпка чіпляється на шолом чи одяг гонщика. Після фінішу номери залишаються учасникам.
Заїзд учасників складається з 6..8 чоловік (залежно від кількості учасників у віковій групі). При необхідності кількість учасників в заїзді може бути збільшена до 10..12 чоловік. Для категорій «5 років» і старше формуються окремі заїзди для дівчаток і хлопчиків.

4. Порядок проходження дистанції
Дистанція змагань є замкнутим колом завдовжки 230 м (маленький) – для категорій «3 роки», «4 роки», «5 років» і «6 років», замкнутим колом завдовжки 400 м (великий) – для категорій «7 років», «8 років», «9 років» і «10 років».

– Дистанція для категорії «Бiговел 3 роки» – 1 коло по 230 м.
– Дистанція для категорії «Велосипед 3 роки» – 1 коло по 230 м.
– Дистанція для категорії «Бiговел 4 роки» – 1 коло по 230 м.
– Дистанція для категорії «Бiговел 5 років» – 1 коло по 230 м.
– Дистанція для категорії «Велосипед 4 роки» – 1 коло по 230 м.
– Дистанція для категорії «5 років – дівчата» – 2 кола по 230 м.
– Дистанція для категорії «5 років – хлопці» – 2 кола по 230 м.
– Дистанція для категорії «6 років – дівчата» – 2 кола по 230 м.
– Дистанція для категорії «6 років – хлопці» – 2 кола по 230 м.
– Дистанція для категорії «7 років – дівчата» – 2 кола по 400 м.
– Дистанція для категорії «7 років – хлопці» – 2 кола по 400 м.
– Дистанція для категорії «8 років – дівчата» – 2 кола по 400 м.
– Дистанція для категорії «8 років – хлопці» – 2 кола по 400 м.
– Дистанція для категорії «9 років – дівчата» – 3 кола по 400 м.
– Дистанція для категорії «9 років – хлопці» – 3 кола по 400 м.
– Дистанція для категорії «10 років – дівчата» – 3 кола по 400 м.
– Дистанція для категорії «10 років – хлопці» – 3 кола по 400 м.

У Положенні вказується орієнтовний час стартів (див. окремий лист «Розклад змагань»). Заїзди в кожній категорії проходять по черзі один за одним. Кількість заїздів в кожній категорії визначається після закінчення реєстрації. При випередженні графіка перед стартом чергової категорії оголошуються тренувальні заїзди.

Старт учасників відбувається за командою «на старт, увага, руш». Учасники починають рух за командою «руш». Заплигувати на ходу в сідло заборонено. Час учасника в заїзді фіксується суддями на фініші. Місце учасника в кожному заїзді визначається показаним часом або порядком фінішу. Місце учасника у фінішному протоколі може бути змінене при призначенні штрафів. Діти-спортсмени і діти у віці старше 10 років беруть участь в загальних заїздах поза конкурсом або окремим заліком на розсуд організаторів. Не дозволяється старт в декількох категоріях. Повторний старт може бути дозволений за рішенням суддів.

Проходження дистанції перевіряється помічниками судді і маршалами, що знаходяться уздовж траси. Безпека і порядок на трасі підтримуються організаторами, маршалами і батьками. Учасники всіх категорій повинні стартувати без підтримки батьків. Необхідна підтримка забезпечується силами маршалів. Маршалам у момент старту заборонено затримувати учасників гонки, крім випадків, коли рух вперед може призвести до падіння учасника. Маршалам у момент старту заборонено виштовхувати вперед учасників гонки. За виштовхування зі старту або фальстарт (початок руху раніше команди «руш») з підтримкою до результату учасника буде додано штрафний час 3 секунди. За фальстарт до результату учасника, що стартує самостійно буде додано штрафний час 1 секунда. За груповий фальстарт (початок руху групи учасників раніше команди «марш») до результату кожного учасника групи буде додано штрафний час 1 секунда. Учасникові перегонів дозволяється обгін інших учасників з дотриманням правил безпеки. За небезпечне підрізування, поштовхи, виштовхування інших учасників з траси, перешкоди у вигляді виляння по трасі, до результату учасника, який створював перешкоди, буде додано штрафний час 3 секунди. В разі проходження яких-небудь ділянок траси пішки, учасник не повинен створювати перешкоди іншим учасникам перегонів. Супровід батьками учасників всіх категорій дозволений лише поза трасою за межами захисної стрічки. Переміщатися по трасі під час змагань заборонено, під час заїзду на трасі можуть знаходитися лише учасники заїзду та маршали, які повинні дотримуватися правил безпеки та знаходитися поза траєкторією руху учасників заїзду. Якщо учасникові потрібна допомога, на трасу з дотриманням правил безпеки для надання допомоги можуть виходити маршали і батьки. При цьому батьки не повинні створювати перешкод іншим учасникам перегонів. За створення перешкод до результату учасника, батьки якого створювали перешкоди, буде додано штрафний час 3 секунди. За штовхання та тягнення учасника вздовж траси, буде додано штрафний час 3 секунди. Після пересічення лінії фінішу учасник повинен проїхати в напрямку руху уздовж траси знижуючи швидкість, без різкого гальмування, після чого попрямувати в зону нагородження. Якщо учасник заїзду сходить з дистанції, то номер учасника та причина зупинки повідомляється суддям на фініші.

За порушення порядку проходження дистанції і правил безпеки (ходіння батьків і дітей по трасі під час заїзду), за створення перешкод учасникам перегонів – штраф. Паління в зоні проведення змагань заборонене. Смітити заборонено.

Швидку медичну допомогу забезпечують організатори. Передбачається страхування учасників категорій «7 років» та старших.
_____
При отриманні учасником травм та після огляду та надання першої допомоги лікарями, що чергують на змаганнях, для подальшої медичної допомоги слід звертатися в травмпункт “Охматдит” вул. В’ячеслава Чорновола, 28/1.

5. Порядок нагородження
Нагородження учасників проводиться відразу після закінчення кожного одного чи двох заїздів. Кількість заїздів згрупованих для нагородження може бути змінено на розсуд організаторів. Всі учасники отримують нагороди – медаль та грамоту. В якості додаткового заохочення учасникам може бути вручений пакет з сувенірною продукцією від подарункових партнерів.

6. Їжа та розваги
Організатори надають питну воду, одноразові стаканчики. Для перегонів тривалістю більше 4 годин забезпечують наявність туалетних кабін. Їжу для пiслягоночних розваг кожен привозить на свій розсуд. Вживання спиртних напоїв заборонене.

–> Перейти до Положення про проведення перегонів для малюків «Котигорошки». Починаючи з весни 2015 року заїзди для малюків на трасі 80 м відокремлені та проводяться в додатковий день змагань.
–> Перейти до Положення про проведення юніорських перегонів «Ми – чемпіони!». Починаючи з осені 2013 року юніорські заїзди відокремлені та проводяться в додатковий день змагань.
–> Перейти до Положення про проведення додаткових перегонів на вибування. Починаючи з весни 2012 року крім традиційних основних кільцевих перегонів проводяться додаткові перегони на вибування.